Boğazlı kazak nasıl giyilir, boğazlı bir kazağın üstüne ne gider?


Ne giyilir?
Balıkçı kazağı kombini
Resim 2

Boğazlı (balıkçı yaka) kazağı nasıl kombin ederiz?

60'lı, 70'li yılların Türk filmlerinde sıkça rastladığımız bir ambiyanstır, üzerinde boğazlı kazağı, ayak ayak üstüne atmış ve kahvesini yudumlayarak gazete okuyan Türk erkeği... 

Gerçekten de o yıllarda pek bir moda olan boğazlı kazak, sadece kış aylarında soğuktan korunmaktan öte şık bir giyimin parçasıydı; halâ da öyle, her ne kadar eski şaşalı günlerini yitirmiş olsa da...


Sözü daha fazla uzatmadan gelelim, esas konuya:

Kimler giyebilir?


 Hemen söyleyelim ki boğazlı bir kazak en çok uzun boylu ve boynu uzun erkeklerde şık durur.
Kısa boylu ve boyun mesafesi kısa olan erkekler, ne yazık ki sizin üzerinizde bu kazaklar kötü duracaktır. İlle de giymeliyim diyorsanız, vücudunuzu tam saran slim Fit olan boğazlı (balıkçı yaka) olanlarını tercih ediniz.
Ve asla salaş bit kazak giymeyin, tekrar ediyorum asla!..


Neyle giyilmeli?


Boğazlı kazak renk seçimi
Resim 1
Boğazlı kazağınızın kendisi ve boyun tarafı salaş ve dikse (Resim 1) blazer ceketle giymeyiniz. Kaban ve pardesülerle kombin edilebilir. Resim 2'deki gibi bir kazakla kombin edeceksiniz, boğazı ve vücudu saran slim fit yapısından dolayı blazer ceket altında şık duracaktır.


Erkeklerde hangi renkler güzel gider?


Boğazlı kazaklar en en az şıklık unsuru olduğu kadar soğuktan korunmak için de ideal bir renk olduğu için doğal olarak güneş ışınlarını çeken koyu renkleri giymekte yarar var; siyah, kahverengi bordo, yeşil, ekru renkleri erkeklerde şık duracaktır.

İyi kombinler...

Melih
(Giyim ve Kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.