Bordo renkli pantolona ne gider?


Ne giyilir?

Bordo pantolon kombin
Bordo pantolonla kombin

Bordo pantolonu nasıl kombin edebiliriz?


 Büyük ihtimal bordo rengin hemen hemen hepimizde oluşturduğu ortak çağrışım, sonbahar ve birazcık da matem havası...

Hani, kırmızı gibi canlı bir rengin adeta yaşlanırcasına yavaş yavaş siyaha doğru kayması gibi... Ara bir renk.

Tamam, niyetim içinizi karatmak olmadığına göre konumuza geçelim. Türk erkeklerinin diğer renklere göre nispeten daha az tercih ettiği bir renktir bordo renkli pantolonlar. Bunun sebebi, kombinin zor olmasıyla birlikte kırmızıdan çalan bir renk olması kuvvetle muhtemeldir.
☑ GİDER:


Evet, bordo renkli bir pantolonun kombini zordur. Her renk ve giysiyle barışık değildir. Fakat imkansız da değildir.

Bordo renk pantolonun koyu havasını tolere edebilmek için açık renkli üst giysileriyle kombin etmemizde fayda var. Buna en ideal renk beyazdır. Mesela  Beyaz bir gömlekle çok güzel bir kombin ortaya çıkabiliriz.

 Benim de favorim, bordo pantolon kombinlerinde beyaz renkli üst giysilerdir. Bunun yanında yine beyaz renk tişört, kazak, hırka vs. güzel gider ve hoş bir kombin oluşturur.

Alternatif renkler olarak:

Açık gri ve ekru renginde üst giysilerle de kombin yapabilirsiniz. ❎ GİTMEZ:

Bordo renkli bir pantolonu ısrarla siyah ve koyu mavi renklerle kombin etmeye çalışanlar olsa da, siz siz olun bu renk giysilerle kombin etmeyiniz. Şahsen ben tavsiye etmiyorum. Koyu rengi koyu renkle bir araya getirmek-istisnai durumlarda iyi olsa-da uyum açısından hoş olmaz. Çünkü iç karartıcı, soğuk ve hüzün verici bir tablo oluşturur ki sosyal çevre içerisinde negatif bir enerji yayabilir.

Yalnız, siyahın rengin bordoyla uyumsuzluğu burada sadece bordo pantolon ve siyah üst giysileri için geçerlidir. Ama bir bordo blazer ceket içine siyah tişört uyumsuz değildir.

İyi kombinler...

Melih 
(Giyim ve Kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.