Kırmızı bir gömleğin altına ne gider?


Ne giyilir?
Kırmızı gömlek kombin
Kırmızı gömlek kombini

Kırmızı renkli bir gömleğe ne gider; nasıl kombin edebiliriz? 


  Kırmızı renk enerjinin, aşkın, cesaretin, sahiplenmenin, tutkunun rengi; ama bazı durumlarda  kızgınlığın ve şiddetin rengidir de... 

Niyete ve yerine göre göre diyebileceğimiz bu renk, giyimde de vazgeçilmez bir renktir. Erkeklerde kırmızı renk bir elbisenin doğal olarak da kırmızı bir gömleğin tercih edilme oranı diğerlerine nazaran düşük olsa da farklı kültür ve yaşam tarzlarında da ( İspanyollar ve Çingeneler) özellikle benimsenen ve giyilen bir renktir. 

   Gelelim kırmızı renk bir gömlekle ne gider ne gitmez bahsine...

☑ GİDER:

Evvela şunu söyleyelim ki kırmızı rengin bütün tonları esmer tenlilere güzel gider; üzerlerinde çekici bir hava oluşturur.

Erkeklerin al rengi dediğimiz kan kırmızısı rengindeki kıyafetler giymemelerini tavsiye etmekle birlikte  tercih ettiğiniz kırmızı bir renk gömleği siyah, füme ve gri renginde bir pantolonla kombin edebilirsiniz.

SİYAH... FÜME... GRİ...

Ayrıca gömleğiniz biraz koyu kırmızı olmak şartıyla açık ekru renkli bir pantolonla kombin edebilirsiniz.  ❎ GİTMEZ: 

Mavi karşıt bir rengidir.

Bu sebeple ve özellikle turkuaz mavisiyle giyilmemesini öneririz. Aslında beyaz renk kırmızıyla harika bir uyumu olan renk olsa da erkeklerde bu kombini (kırmızı gömlek, beyaz pantolon)  pek tavsiye etmiyoruz. Lüzumundan fazla maço gösterme ihtimali yüksek. Tabi bu iki rengin uyumunun hatrına giyen olursa da bir şey demeyiz.:) 

iyi kombinler...

Melih
(Giyim ve Kombin Uzmanı)

3 yorum:

  1. Kareli gömlek altına v yaka Beyaz t-shirt gömlek önü açık olmalı,siyah dar kesim pantolon ve beyaz spor ayakkabı ok.

    YanıtlaSil

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.