Yeşil renk gömleğin altına ne gider?


Ne giyilir?
Yeşil renk pantolon kombin

Yeşil renk bir gömleği nasıl kombin edebilirim? Hangi renk pantolonla giyebilirim?Yeşil rengi sevmeyen insan çok azdır. Hele hele yeşil renk bir gömleğe "hayır giymek" istemem diyebilecek insan neredeyse yok gibidir.

 Yeşil renk doğayla özdeşleşitiğinden ve doğanın tabiî bir ikonu olduğundan  sanırım, giysi kombinlerinden ticari logolara kadar ağırlıklı olarak kullanılan bir renktir.
Bazen de "yeşil gömlek" deyince insanın aklına "yeşil çamı" getiren bir ayrıntıya da sahip.

Doğanın bu asil rengini daha fazla övgüye boğmadan, bakalım bizim asıl konumuz olan giysilerde hangi renkleri cezbediyor.

☑ GİDER:

Yeşil renkli gömlek...

Bundan 10 yıl önce erkek giyiminde daha bir modaydı diyebiliriz. Bir dönem vitrinlerden uzaklaşsa da şimdilerde tekrar vitrinlere dönüş yaptı. Pekiyi bu huzur ve sakinlik rengi olan yeşil renkli bir gömleğin altına ne ne gider? Hangi renkler uyum sağlar?  Bütün pantolon çeşitlerini baz alarak diyebiliriz ki:

Beyaz, siyah ve ekru renkli kot, keten, kanvas ve kumaş pantolonlar çok güzel gider.


Alternatif olarak açık yeşil bir gömleğin altına gri renk bir pantolonu da önerebiliriz.

 ❎ GİTMEZ:

Doğanın asil ikonu olan bu renk doğada bir çok renkle uyum sağlasa da maalesef giysilerde öyle değil... Yeşil renk bir gömlek, örneğin kırmızı, bordo, mürdüm (bordonun biraz açık tonu) açık mavi ve kahverengi bir pantolonla gitmez.

 ❎ KESİNLİKLE GİTMEZ:

Yeşil renkli bir gömleği kesinlikle turkuaz renkli bir pantolonla giymeyin. Son derece uyumsuz renklerdir.

Uyumlu günler...

Melih
(Giyim ve Kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.