Balıkçı pantolonu nedir, kimler giyer, kimlere gider?


Ne giyilir?
Balıkçı pantolon kombinleri

Balıkçı pantolonu nedir, kombin ve modelleri

Balıkçı pantolonları hakkında üç beş kelam edelim.
  Son zamanlarda erkek modasında da öne çıkan bir pantolon çeşidi. Tam da dar kesim / skinny jeans kot pantolonlarının modasının fırtına gibi estiği dönemde, görünüşü gibi marjinal bir çıkış yaparak kendini gösteren bu pantolonlar bir hayli dikkat çekici.

Dediğim gibi dar kotlara manifesto gibi gep geniş şekliyle meydan yerinde görünce gözlerimizi ovalamak zorunda kaldık. Gözlerimiz nasıl alıştıysa artık o dar kesimlere, bu geniş pantolonlar çok şaşırttı doğrusu. Tabi herkesin çevresinde rastlayacağı bir giyim tarzı değil.Balıkçı pantolonu bordo
Balıkçı pantolonu bordo

Evet, son derece geniş ama İspanyol paça desek değil, şalvar desek değil..Günlük giyimin dışında yogo, yakın dövüş, dans gibi etkinliklerde kullanılıyor olabilir. E hadi söyleyelim, biraz da marjinallik olabilir (mi?) Doğrusu marjinal bir giysi izlenimi vermiyor da değil. Lakin, geniş olan hacmiyle belli ki son derece rahat bir pantolon.

Desenli balıkçı pantolonu
Balıkçı pantolonu desenli


Hem bayan hem de erkeklerin giyebildiği yani unisex olan bu pantolonların genelde şile bezinden üretildiği rivayet ediliyor. Bayanların giydiği çeşitleri bir nebze şalvarı andırsa da erkeklerin ki, paçadan bele doğru hemen hemen aynı ölçülerde devam eden salaş bir giysi.

Sarı renk balıkçı pantolonu
Sarı renk balıkçı pantolonu


Elbette ki balıkçı pantolonları "marjinal giyim" içerisinde yerini ilk sıralara yükseltse de sonuçta sadece belirli sosyo-kültürel çevrelerde giyildiği ve giyilebildiği bir gerçek.
Balıkçı pantolonu krem rengi
Balıkçı pantolonu krem rengi

Ne diyelim, giyenler güle güle giysinler.

Pekiyi siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Aşağıya yorum olarak bırakırsanız sevinirim.

Editör: Alseyan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.