Boğazlı- balıkçı yaka-kazak modelleri ve kombinleri


Ne giyilir?

Boğazlı kazak-dik yaka kombinleri
Balıkçı yaka (dik yaka) kazaklar ve modelleri; nasıl giyilir, nasıl kombin edilir?

Boğazlı kazak, dik yaka kazak ve balıkçı yaka kazak... Bir giysinin birden fazla isimle anılması bizim için de handikap...  Açıkça söyleyelim ki arama motorlarından bir ürünün hangi isimle aranıp gelindiği website sahipleri adına önemli bir durum olduğu için biz de bu kazak türü için kullanılan üç ismi başlıklarımıza ekledik. Evet biz de sırf daha fazla trafik çekelim diye, hangi kelimeyle aranılırsa aranılsın bize gelinsin diye böyle yaptık. Websitelerinin bir biriyle yarıştığı bu kurtlar sofrasında biz de en azından bunu "dürüstçe" açıklama gereği duyduk. Farkındayım sözü fazla uzattım; konumuza geçiyoruz.

   Balıkçı yaka kazakları sadece soğuktan korunmak için giyilen, "aman üşütmeyeyim de nasıl olursa olsun" türünden bir giysi değil. Biraz dikkatsiz ve kombinden uzak giyim çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. 
  Hele ceketlerle kombin edilirken çok dikkatli olmalısınız, yoksa unutulmayacağınız bir rüküşlüğe imza atabilirsiniz. Mesela bir klasik ve kruvaze ceketle  giyilen dik yaka kazakla, spor-blazer ceketle giyilen dik yaka kazaklar aynı değildir. Hele salaş beden ve yayvan yakaları ister klasik olsun isterse de blazer ceket olsun asla bu giysilerin altına giymeyin. 

Ceketlerin altına giyeceğiniz boğazlı-dik yaka kazaklar slim-fit olmalı ve boğazı salaş olmamalı. Hayal edebiliyor musunuz, geniş ve sarkık bir boğazlı yaka ve üstünde kazak. Hayal ettiniz ve evet, çok kötü. Maalesef bu şekilde giyinen erkeklere rast geliyoruz.

Unutmadan, üzülerek söylemeliyim ki boğazlı kazakları hem kısa boylu ve hem de boyun kısmı kısa olan erkeklerin pek tercih etmemesi gerekiyor. İlla ki giymeliyim diyorsanız, son derece slim-fit ve boğaz kısmı fazla dik olmayanını tercih ediniz. 

Dilerseniz şimdi bir de aşağıdaki kombinlere göz atalım.gri renk balıkçı kazakGri renk, salaş yaka bir boğazlı-balıkçı yaka kazak. Yukarıda da temas ettiğimiz gibi bu çok hoş ve şık kazağın üstüne ceket giydiğinizde kötü bir sonuç ortaya çıkacaktır. Bu türlü yayvan yakalı bir kazağı parkalarla ve kabanlarla kombin edebilirsiniz.

Bogazlı kazak kombini

Dik yaka kazak yeşil renk kombin

ceket boğazlı dik yaka kazak kombini

Bakın, söylediğimiz çizgide oldukça estetik ve etkileyici bir kombin. Mutlaka denemelisiniz.

lacivert balıkçı yaka kazak kombini

dik yaka kazak ceket kombini

Ağır abiliklerde ve olgun duruşlarda bir başka güzel:)  Harika kombinler.


çilli kırçıllı kazak balıkçı yaka kombin

kırmızı renk boğazlı balıkçı yaka kazak


balıkçı yaka kazak modelleri


mavi renk dik yaka kazak

Siz de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız, sevinirim.

Sevgiyle kalın, iyi kombinler...

Editör: Melih

İlgili yayınlar:

Kruvaze ceket nedir, kimlere yakışır, kruvuze ceketle ne gider?
Boğazlı kazak nasıl giyilir, boğazlı bir kazağın üstüne ne gider?


1 yorum:

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.