Bordo blazer ceketin içine ne giyilir?


Ne giyilir?
Bordo blazer ceket kombini

Bayanlar ve erkekler için: Bordo renk blazer ceket nasıl kombin edilir?

  Bordo renk, şöyle bir tutam siyah bir tutam da kırmızıyı karıştırdığımızda ortaya çıkan renk... Bordo renk deyince büyük ihtimal çağrışım yaptırdığı ilk şey (tabi, en çok erkeklerin)  bordo renkle maviyi kombin edebilmiş olan futbol takımımız Trabzon Spor... Ama baştan söyleyeyim, bugün ben size bordo blazer ceket kombininde maviyi kadroya dahil etmeyeceğim:)

Kendime daha  fazla kızdırmadan hemen esas konumuza geçelim, bakalım bugünkü kombin konumuz olan ceketimizin içine hangi rengi "gider"leyeceğiz ve "gitmez"leyeceğiz.

(Cümlenin yüklemleri bir garip oldu ama idare edin)

☑ GİDER


  Erkek modelimizde de görüldüğü beyaz renk tişört üstünde bordo renk blazer ne kadar uyumlu duruyor değil mi? Biraz daha rahat ortamlar ve günlük giyim için bordonun kapalı havasını nasıl da tolere ediyor. Bu sebeple bordo renk blazerin içine beyaz renkli tişört, slim fit gömlek ve salaş yaka olmamak şartıyla balıkçı yaka kazakla çok güzel kombin edebilirsiniz.

Diğer taraftan, bayan modelin üzerinde siyah giysiyle kombin edilmiş blazer ceketi görüyorsunuz. Beyazın tam zıddındaki bir renk olmasına karşın, bordoyu meydana getiren bir renk olarak siyah da çok güzel uyum sağlıyor. Bu kombini günlük giyimde kullanabileceğiniz gibi daha ziyade iş görüşmeleri ,toplantılar ve biraz daha ağırlık ve oterite gerektiren iş sahalarında da uygulayabilirsiniz.
bordo blazer ceketle ne giyilirbordo ceket için bayan kombini
❎ GİTMEZ:

Her ne kadar bordoyu meydana getiren siyah ve kırmızı renklerden siyah olanıyla uyum sağlasa da kırmızı renkle uyum sağlamaz. Bunla birlikte, turuncu, fıstık yeşili, lila ve mor renk giysilerle iyi bir kombin oluşturamazsınız.

Son olarak küçük bir öneri; hangi renk olursa olsun genel manada bütün blazer ceketleri, grafiksiz tişörtlerle ve ekoseli ve pötikare dediğimiz çizgili gömlekler yerine çizgisiz ve desensiz gömleklerle giymek doğru bir giyim şekli olacaktır.


Başka bir kombin detayında görüşmek dileğiyle.

Yazar: Melih

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.