Gömlek alırken dikkat edilmesi gerekenler


Ne giyilir?
Gömlek alırken dikkat edilmesi gerekenler

 Gömlek alırken nelere dikkat etmeli. İşinize yarayacak önemli tüyolar...


Kıyafet alırken belki de hayatımızda çoğumuzun en sık yaşadığı olumsuz deneyimlerden biri de uygun kıyafeti alamamak... Kıyafetler içerisinde de  en çok giyindiğimiz gömlek olunca, karşılaştığımız uyumsuzluk sorununu da doğal olarak en çok gömleklerde yaşıyoruz.

İşte tam olarak da burada gömlek alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli kaidelerden bahsedeceğiz, lütfen yazıyı bırakmadan okuyunuz.
Bazen üzerimize bedenimiz olan gömleği alsak da vücut anatomimiz her zaman elverişli olmayabilir. İşte ideal gömleği üzerimize giymek için dikkat edilmesi gerekenler:

1- Omuz dikiş yerlerini mutlaka kontrol edin:


Bedene göre gömlek
Gömleğin üzerine tam oturup oturmadığını gösteren şema (1)
Şemada da gördüğünüz gibi üzerinize tam oturan gömleğin omuz çizgisi (dikiş çizgisi) omuzlarınızın tam kenarında olacak. Zaten gömleğiniz burada oturmamışsa diğer ölçülere bakmaya gerek yok, çünkü gömlek üzerinize olmayacak ve çok kötü duracaktır.
2- Gömleğinizin düğmeleri... Ah o düğmeler:


Gömlek ölçüleri
Gömleğin bedene uygun olup olmadığını gösteren gömlek düğmeleri (2)
Karşılaştırılmalı şemada da bariz görüldüğü gibi iki düğme arası ayrılan gömlek vücuda dar gelmiş ve kötü bir görüntü çıkarmış ortaya.

3- Gömlek yakalarını test edelim:


Gömlek için yaka ölçüleri
İliklenmiş gömlek yakasının genişlik testi (3)
Karşılaştırılmalı şemada da bariz görüldüğü gibi iki düğme arası ayrılan gömlek vücuda dar gelmiş ve kötü bir görüntü çıkarmış ortaya.
Orta ve işaret parmağınızı iliklediğiniz gömleğinizin yaka arasına sığması gerekir. Aman be, bu kadar da ayrıntıya gerek yok demeyin... Lütfen devam edin.

4-) Bunu mutlaka yapın:Gömlek genişlik testi
Gömlek genişlik testi (4)


Şemada da görüldüğü gibi, koltuk dikiş hizasını çok fazla geçmiş olan gömlek vücuda geniş geliyor.

5-) Kollarınız başparmağınızın çukurunda bitmelidir.Gömleğin kol uzunluğu testi
Gömleğin kol uzunluğu testi (5)Şemada da görüldüğü gibi, kollarınızı serbest bıraktığınızda birincisinde çok uzan, ikncisinde çok uzun ve üçüncüsünde ise tam uygun, başparmağın çukuruna gelecek şekilde.

Hepsi bu kadar... :)

Şimdi gömleğinizi alabilirsiniz... Yorumlarınızı bekleriz. Sevgiyle kalın.

Editör: Alseyan


2 yorum:

  1. Faydalı bir çalışma olmuş elinize sağlık. Gömlek alırken zaten benimde en çok dikkat ettiğim şeylere değinmişsiniz. bir öneri de ben söyleyim gömlek alırken dikkat edilmesi gerekenlere:kumaşını kırıştırdığınızda hemen geri açılan gömlekleri giymeyin alerji yapıyor.

    YanıtlaSil

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.