İtalyan kesim kumaş pantolonlarla ne gider, kimlere yakışır?


Ne giyilir?
İtalyan kesim fit pantolonlar

İtalyan kesim spor bir kumaş pantolonu nasıl kombin edebiliriz?

   Katılır veya katılmazsınız İtalyan erkeklerinin Türk erkeklerine benzediği sıkça söylenir. Benzerlikten kasıt fiziki bir benzerlik mi, yoksa mizaç benzerliği mi ya da her ikisi de mi, bunu derinliğine masaya yatıracak değiliz. Ama şu tartışılmaz bir gerçek ki İtalyan giyiminin Türk modası üzerinde yadsınamaz bir etkisi var. Hatta bir zamanlar futbol takımlarımızın formalarına kadar sirayet etmişti İtalyan modası. Zamanla "İtalyan kesim" başlı başına bir tarzın ismi ve ikonu oldu. İtalyan kesim bir giysi çoğunlukla dar kesimdir; başka bir ifadeyle de "slim-fit" giysilerdir. 

İtalyan kesim slim fit pantolonlar


Daha çok takım elbise ve türevleri üzerinde yoğunlaşan bu tarzda ceketler gayet dar, boydan kısa, omuz başları vatakalı ve  yırtmaçsızdır. Hakeza aynı şekilde pantolonları da dar kesim olmak üzere, aynı şekilde nispeten boydan kısa ve bacakları saracak bir şekildedir. Ama bizim bahsedeceğimiz kumaş pantolon türü takım elbise pantolonu değil daha ziyade spor tarz olan kumaş pantolonlar.

Dar kesim, dar paça İtalyan tarzı pantolonlar


Kimlere yakışır:


Ne yalan söyleyelim, İtalyan kesim bir kıyafet biraz üçgen vücut ister. Dar kesim olan pantolonları da çok kalın olmayan bacaklar ve altına kaymayacak kıvamda nizami bir göbek. Fit vücutlulara ve minyon tipli erkeklerde çok şık duracaktır.

İtalyan kesim dar pantolon mavi renk


Ne gider?


İtalyan kesim spor kumaş pantolonlar da diğer kumaş pantolonlarda olduğu gibi gömleklerle en iyi şekilde kombin edilebilir. Tabi ki yine slim-fit olmaları şartıyla. Bunun yanında yine slim fit trikolarla kombin edebilirsiniz. Her ne kadar sportik bir tarzda olsa da tişörtle kombinlemeyi tavsiye etmiyoruz.


italyan kesim ekstra dar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.