Kilosu olanlar nasıl giyinmeli, kilolulara ne tarz giysiler gider?


Ne giyilir?
kilolu giyimi, kombini

  Kilolular nasıl giyinmeli, ne giyinmeli?

Kilo çağımızın problemi... Hayatımızın bazı alanlarında zorluklar çıkardığı gibi kıyafet noktasında da bir takım sıkıntılar yaşattığı bir gerçek. Ama her şeyin bir çaresi olduğu gibi bu konuda da yapacağımız bazı değişiklikler kilomuzu kısmen de olsa gizlemeye yarayacak ve farkı farkettirecek. Vereceğimiz ufak tüyoların işe yarayacağından emin olun.  Daha önce buradaki yazımızda kısa boyluların giyebileceği, daha doğrusu hangi kıyafetleri giyerlerse bir derece uzun gözükebileceklerinden bahsetmiştik. Hatta kıyafetler olduğundan daha kısa gösterebildiği gibi olduğundan daha kilolu da gösterebilir.
Geçelim tüyolarımıza:


Açık renk (özellikle beyaz) giysilerden biraz uzak durun:


Evet maalesef açık renkli giysiler, bilhassa beyaz bir giysi külolu bir insanı olduğundan daha külolu gösterir. Örneğin ışığı absorbe etmeyen bir beyaz gömlek, göbek gibi çıkıntılı bölgeleri daha fazla açığa çıkarır.

Kilolular için siyah giysi on numaradır:


Beyaz giysinin tam tersi siyah bir elbise her zaman ama her zaman her insanı hem olduğundan daha uzun ve fit, hem de daha zayıf gösterir. Bu yüzden kilo sorunu olanların (en azından kilolarını verene kadar) gardroplarını siyah giysilerle doldursa yeridir. E tabi ki sürekli de siyah giyilmez ki!.. Evet sürekli siyah giyilmez, başka renkler de giyebilirsiniz, ancak merkeze koyu renkleri alarak giyinmenizde yarar vardır.


Ne çok dar ne de çok bol:


Kilolu bir insana dar kesim (skinny) bir pantolon pek yakışmadığı gibi bol giysiler de daha fazla kilolu gösterecektir. O yüzden kendi bedenlerine uygun ölçülerde ikisinin ortası dediğimiz Slim Fit giysilerden giyebilirler.

Dikey çizgili giysiler:


Dikey çizgili kıyafetler hem kısa boylular, hem de kilolular için şahane giysilerdir. Kısa boyluları daha uzun gösterdiği gibi kiloluları da daha fit gösterecektir. Haliyle yatay çizgili kıyafetler de daha kilolu ve basık gösterecektir.

Şimdilik bu kadar!

İstifade edeceğinizi umuyoruz, esenlikler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.