Koyu- Esmer tenliler nasıl giyinmeli? Koyu tenlilere ne gider? Kombin İpuçları


Ne giyilir?

Koyu tenliler nasıl giyinmeli kombin
Koyu tenlilere yakışan renkler nelerdir, koyu tenliler nasıl giyinmeli?

   Koyu tenlilik, diğer bir ifadeyle esmerlik de boy gibi, cinsiyet gibi doğuşsal olarak gelen özelliklerimizden. Bazılarını kısmen değiştirebilsek de olduğu gibi kabullenip, mevcut halimize göre hayatı kendimize uydurmaya çalışmak (senkronize etmek) en doğru yol olsa gerek. Ne diyorlar buna günümüzde, "kendisiyle barışık olmak"... 

Giyim, kıyafet noktasında da öyle:

Israrla ve zorla açık tenli olmaya çalışıp kendimizi zor durumlara sokmak yerine kıyafetlerimizi tenimize yakışan renklerden seçmek en doğru yol olsa gerek. Şimdi gelin hep birlikte, hem erkekler hem de bayanlar için koyu/esmer tenlilere yakışan renklere bir göz atalım:

  • Koyu vişne rengine kaçmamak şartıyla kırmızı renk:    

Ten renginiz aşırı derece koyu değilse, yani zenci olmanıza bir ton farkı kalmamışsa kırmızı renk bir giysi size çok yakışır. Evet kırmızı renk esmerlerin teniyle adeta bütünleşir ve tılsımlayıcı bir cazibeye yol verir. Örneğin, buradaki gibi kırmızı bir tişört  veya  kırmızı bir gömlek; esmer tenli bayan olsun, erkek olsun farketmez... Ama sakın, neredeyse bordoya doğru yol almış koyu vişne rengi giysilerden kaçının.
   

Esmer tenliler kombin renkleri

  • Lila ve mor renkli giysiler, harika!:
Yaratıcı'nın lila ve mor renge bahşettiği o mistik ve büyüleyici havayı giysiler yoluyla insanın üzerine giyinmesi. Allah, koyu tenlileri de bu lütuftan mahrum bırakmamış ve onlara da yakışır kılmış. Hem açık tenlilere yakışan, hem de koyu tenlileri açan bu iki renk yine bayan olsun erkek olsun farketmez, koyu tenlilerin gardrobunda mutlaka bulundurması gereken giysilerden. Ama ilginçtir ki ülkemizde erkeklere yönelik bu renkte giysiler neredeyse yok denecek kadar az üretiliyor. Mağazaları şöyle bir dolaştığınızda örneğin, lila rengi bir kazak bulamazsınız kolay kolay, erkekler için. Hep füme ve onun daha koyuya çalan matem renkler hakim.

Esmer  koyu tenliler lila renk

  • Açık yeşil, toz pembesi, mercan kırmızı ve sarı:
Koyu tenli  olarak bu renkleri giyebilir miyim? Tabi ki giyebilirsiniz fakat, yeşilin açık olanı, yani fıstık yeşilinin pastel tonu olmak şartıyla giyebilirsiniz. Pembenin toz pembesi ve mercan kırmızısı renkler de esmer ve koyu tenlere uyum sağlar.

Koyu tenlilere giyim önerisi


  • Siyah ve füme renklerden kaçının:

Bu tür renkler koy tenlileri yorgun ve  hasta gösterir. Füme renk ve siyah tonlarda giysiler giymekten kaçının. 


  • Son olarak ve en önemli tüyo: İlla ki pastel renkler:
Dikkat ettiyseniz tavsiye ettiğimiz renklerde hep açık tonluluk vurgusu yaptık. Koyu tenlilere yakışan ister kırmızı olsun, isterse de lila, mor, pembe, sarı ve yeşil; bu renklerde seçeceğiniz giysilerin pastel olanını tercih edin; yani, daha "soft" olanlarını...
Evet, giyenmeye önem veren değerli ziyaretçimiz, bu konuyu da burada noktalıyoruz. Siz de fikirlerinizi yorum alanında belirtirseniz seviniriz.

Sevgiyle kalın...

Editör: Melih

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.