Kruvaze ceket nedir, kimlere yakışır, kruvuze ceketle ne gider?


Ne giyilir?

     Kruvaze ceketi nasıl kombin ederiz?

Kruvaze ceket kombin
Kruvuze ceketler; bir nevi biraz ağırlık , biraz ciddiyet, biraz da resmiyet demektir. Yana doğru iliklenen düğmeleri, şık bir aksesuar olarak dururken bir yanda da resmî bir hava yükler giyene. Belki de her erkeğin ömründe hiç bir defalık da olsa giydiği bir ceket türüdür; ister özel bir günde isterse de zevken. Blazer ceketlerin sportik havasına karşın daha ciddi bir vakarlı bir duruşu ön plana çıkaran bu ceket modeline bir göz atalım:

Nerelerde giyilir:


Kruvaze ceketler, özel günlerin, resmi davetiyelerin, toplantıların ve karşı tarafa daha ciddi bir imaj sergilenmenin gerekliği olduğu yerlerde en çok tercih edilen bir cekettir türüdür.
Kruvaze ceket mavi çizgili
Kruvaze ceket mavi çizgili 

Nelerle giyilir, nasıl kombin edebiliriz?


Kruvaze ceketin içine tabi ki tişört bir gitmese de, gömleğin bir çok çeşidiyle giyilebilir. Kravet en önde gelen aksesuardır.  Kravat veya takmayı sevmeyenler hakim yaka bir gömlek veya sıfır yaka, ya da düz renk bir balıkçı kazağıyla da kombin edebilirler. Küçük ve önemli bir ayrıntı olan mendili de unutmamak gerekir. Eldivenleri de... :)

Kruvaze ceket kombini siyah
Kruvaze ceket kombini


Kimler giyebilir?


Herkes giyebilir, yaş ve meslek sınırlaması yok fakat, uzun boylulara daha çok yakıştığını söylemeden edemeyeceğiz. Çünkü kruvaze ceketler, blazer ceketlere oranla biraz daha uzun ve geniş kalıptırlar. Bu yüzden kısa boyluları bir rüküşleyebilir.


Gri renk kruvaze ceket
Gri renk kruvaze ceket

 yeşil renk kruvaze ceket
Şık bir haki (yeşil) renk bir kruvaze ceket 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.