Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli?


Ne giyilir?
Kısa boylular nasıl giyinmeli

Kısa boylu erkekler neler giymeli, nasıl giyinmeli; kombin ipuçları

Bazen gözümüze hoş gözüken her giysiyi giyemiyoruz maalesef. Veya başkalarında güzel duran bir kombini kendi üzerimizde denediğimizde hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz.

  Hoşumuza giden bir kıyafet renk ve uyum bakımından gerçekten de bir uzman elinden çıkmışçasına mükemmel olsa da bize uymamasının en önemli sebeplerinden biri tabi ki doğuştan gelen ve maalesef bir çoğunu sonradan değiştiremediğimiz anatomik ve yapısal özelliklerimiz. Ten ve göz rengi, kısmen kilo ve belki de en önemlisi boy...Evet, bir kıyafetin üzerimizde güzel durmasına etki eden en önemli faktörlerden biri de boy... Özellikle kısa boy giyim konusunda bir dezavantaj diyebiliriz. Her ne kadar sonradan, doğal yollardan boyumuzu uzatamasak da giysilerde dikkat edeceğimiz bazı altın kurallar bu farkı büyük oranda kapatacaktır.

1- Kısa boylu erkekler aşırı geniş kıyafetlerden kaçınalım:


   Kısa boylu erkekler yaptığı en büyük yanlışlıklardan biri "regüler" üstü geniş, battal pantolonlar ve giysiler giymeleri. Geniş giysiler zaten kısa boylu bir kişiyi olağandan daha kısa ve amiyane tabirle "güdük" gösterecektir.

Kısa boylular kombin-pantolon

Slim fit pantolon ve geniş kesim pantolon


 2- Kısa boylu erkekler Slim- Fit kıyafetler giymeli:


Kısa boylu erkeklerin gerçekleştireceği bu altın kuralla hem kıyafetler üzerinde hoş duracak hem de olduğundan daha uzun gözükecektir. Slim-fit dediğimiz, (bakınız) vücuda oturan kıyafetler bir nevi kısa boyluların can simididir. Yalnız düşük bel pantolon giymemeli, çünkü düşük bir pantolon bacak boyunu daha kısa gösterecektir. Bunun yanında çok yüksek bel de olmamalı; yüksel bel bu kez de gövdeyi olduğundan kısa gösterecektir.


 3- Yatay (parelel çizgili) elbiselerden kaçınmalı:


  Kıyafet üzerindeki yatay çizgili desenler, özellikle yatay kalın çubuklar kısa boylu bir erkeğin vücudunu daha kısa gösterecektir.

  Üstüne kişi bir de kiloluysa bu yatay çizgili giysiler, örneğin tişört, hem daha kısa boylu hem de daha kilolu gösterecektir. Çünkü yatay çizgiler bir çeşit vücudu parçalar halinde gösterdiği için kısa bir gövdeyi de daha kısa gösterecektir. Bu yüzden dikey çizgili elbiseler veya düz, desensiz veya minimal desenli kıyafetler tercih edilmeli.Ekoseli kıyafetlerde bu husus mutlaka dikkate alınmalı.

Kısa boylu üst giyimi

Dikey çizgili ve yatay çizgili tişörtler  4- Fazla parçalı ve aksesuarlı kıyafetler tercih edilmemeli:

Kısa boylular pantolon seçimi

Kargo Pantolon


Yine, üzerinde ögeleri, parçaları fazla olan kıyafetlerden de uzak durulmalı. Örneğin, iri ve çıkıntılı gereğinden fazla cepler, geniş yakalar, farklı renk ve tonda parçalı dikişler, yamalar vs. Ne kadar sade ve dikiş unsuru az olursa kısa boylu biri için avantajdır. Buna verebileceğimiz en iyi örnek, kargo pantolonlardır. Yanlarda geniş cepler ve kesimiyle de geniş olan bu pantolonlar kısa boylularda iyi durmaz.
 5- Ve renkler... Her renk kısa boyluya gitmez.


Kısa boylu erkekler, biraz daha koyu renkler giyerse daha heybetli ve uzun gözükecektir. Bilhassa pantolonlarda. Siyah ve füme pantolon kısa boylular için iyi bir seçenektir. 

Toparlayalım... Bu beş altın kural, uyguladığınızda, yine her istediğiniz elbiseyi giyemesenizde üzerinizdeki kıyafetlerin eskisinden kat be kat daha iyi durduğunu farkedeceksinizdir.

Esenlikler, güzellikler ve iyi kombinler  dilerim.

(Erkek ziyaretçilerimiz, değerli yorumlarınızı eksik etmezseniz seviniriz)

Yazan: Melih 

(Giyim ve Kombin Uzmanı)

6 yorum:

 1. Elinize sağlık. Lütfen devam edin yazılarınıza. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle merhabalar herkeze. Boyum 169 ve kilom 45 ne yaparsam kilo alamadım kendimi bildim bileli zayıfım. Fakat 8 senedir krobasi ile ugrastigim icin benim kilom ve boyuma sahip insanlardan kat ve kat sağlam cevik duruyorum. Giyinişim e gelicek olursak genelde boğazli spor ayakkabılar skinny pantolon ve üstüme boyu tam ama geniş salaş bir t sirth ustunede kot ceket vazgecilmezimdir renk uyumunu ten renginize yakisani giydiginizde ceketin arasından fark edilen tshirtün bollugu size uzunluk kazandırıyor ve zayifliginizi kapatmanızı sağlıyor. Bilginize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Giyiminiz ve kombin önerisi olarak Verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

   Sil
 3. 2 sene boyunca günlük 100 tane şınav çekin gövdenizi büyütün ama resmen kas olmıcak şekilde ondan sonra istediğiniz herşeyi giyersiniz herşey gögüs ve omuz pantolon reg de giyersin slimde

  YanıtlaSil

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.