Lila kazak | Lila rengi kazağın altına ne gider?


Ne giyilir?

Lila kazak kombini; lila renk bir kazakla ne giyilir?

Lila rengi, yani diğer anlamıyla "leylak rengi". Ülkemizde 1950'lelerden önce bu isim kullanılıyordu. Sonraları Fransızca'dan lila olarak dilimize yerleşti. Aslında zihinde çağrışım yapması adına ne güzel bir ifade tarzı değil mi, renkleri, kendine en yakın çiçeklerle sembollendirmek. Kırmızıya lale rengi, sarıya papatya rengi gibi. :) Tabi ben buraya "leylak rengi kazağın altına ne gider?" şeklinde başlık açsaydım, belki de hiç biriniz o şekilde arayıp bu sayfaya gelmeyecektiniz. :) 
İşte leylak çiçeği ve lila rengi bir kazak :)    Lila rengi de malum, en çok giyim-kombin sahasında kullanılan bir renk. Şahsen (Alseyan) benim de en çok sevdiğim renklerden. Bugün sizlere kısaca lila rengi bir kazağın altına ne renk bir giysi gider konusunda bir kaç öneride bulunacağım.

  Yapılan araştırmalara göre kırmızı ve sarı renklerden 5-6 kat daha fazla çekici olduğu iddia edilen lila rengi de daha çok bayan kombinlerinde öne çıkıyor ve tutuluyor. Amaaa! Evet ama lila rengi çok koyu tonda olmamak şartıyla esmer erkeklere de çok yakışıyor. Bu ister lila rengi bir tişört ve gömlek olsun isterse kazak, her iki cinse de çok güzel gidiyor. Tabi bu renk hakkında, insanların depresif hallerini ve anksiyete düzeylerini (kaygı düzeyi) artırdığı ve hatta intihar düşüncesini tetiklediği iddia edilse de ben bu iddiaya itibar etmiyorum. Tam aksine lilanın ruhun üzerinde pozitif etkisinin olduğunu söyleyebilirim.

Lila renk kazak bayan kombinErkek lila kazak kombin
☑ GİDER


Lila rengi bir kazak (benim de şu an yeni bir lila rengi kazak alasım geldi) altına en güzel beyaz bir pantolon gider. Bayan lila kazaklar ve erkek kazakları için de geçerli. Tabi piyasada erkekler için kolay kolay lila rengi bir kazak bulamazsınız, bu da ilginç bir durum. Bakalım, modacılar, tasarımcılar erkekleri nereye kadar o sönük ve kopkoyu kazakların içinde hapsedecekler göreceğiz. Bazen gerçekten aklıma gelmiyor değil, bu kadar koyu ve itici renkleri erkeklere giydirmekle acaba birileri üzerlerinde bir şeyler mi deniyorlar, diye düşünmüyor da değilim:) (Bu konuya Milliyet Blogtaki yazımda da değinmiştim.) Konumuza devam edelim, lila rengi bir kazağın altına ikinci önerimiz de siyah renkli bir pantolondur. 

 ❎ GİTMEZ


Lila rengiyle, yukarıda değindiğimiz bu iki ana renk dışında uyum sağlayabilen renk hemen hemen yoktur. Ben zevkime göre "şu renkle de giyebilirim" derseniz, sizin tercihinizdir ama ben şahsen lila renkle bir turuncuyu, mavi rengi, yeşil rengi (firuze yeşili de dahil) bir araya getirmenizi tavsiye etmiyorum.


Giyimde lila renk tercih oranı:Türkiye'de kadın ve erkeğe göre giyimde lila renk tercih oranları
(* Oranlar afakidir, değişebilir)
(Siz de aşağıdaki yorum bölümüne görüşlerinizi yazarsanız, sevinirim.)

Uyum dolu günler, sevgiyle kalın.


Editör: Alseyan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.