Mavi gömlek kombini | Mavi gömlek altına ne giyilir?

 
mavi gömlek kombini
Mavi renk gömleğin altına ne renk pantolon giyilir?


   Mavi renk, RGB temel  renk (Kırmızı, yeşil, mavi) üçlüsünden biridir. Mavi rengin huzur ve şifa verici; sakinleştirici ve hatta zayıflama noktasında doygunluk hissi verici özelliklerinden sıkça bahsedilir. Doğru mudur? Ee yaşayan için tabi ki doğrudur. Ama kolay kolay hiç kimsenin itiraz edemeyeceği bir gerçek var ki; mavisiz bir giyim düşünülemez. Evet düşünülemez!

  Hele erkek giyiminde!

 Yeryüzünde mavi renk bir giysi giymeyen veya da bu rengi sevmeyen bir erkek var mıdır acaba... Şöyle spor bir mavi gömlek altına yapacağınız bir pantolon kombini içerisinde bir erkeği düşünün. Siz düşünürken biz de buna somut olarak kombin önerimizle zihninizde canlandıralım.
Bakalım mavi renk bir gömleğin altına ne gider, ne gitmez?mavi renk gömlekle ne giyilirGİDER

İster günlük-sokak giyiminde olsun, isterse de resmi  ve özel günlere özgü kıyafetlerde, mavi bir gömleğin altına ilk olarak adeta cuk diye oturacak olan pantolon beyaz renkli bir pantolondur.  Yalnız, toplantı iş görüşmesi gibi daha resmi ve “ağır bir ambiyans” isteyen durumlarda, siyah bir pantolonla da kombin edebilirsiniz. Bu ister takım elbise pantolonu olsun, isterse de günlük giyim olan, kot, kanvas vs. olsun. Dolayısıyla mavi renk bir gömleğin altına siyah renk bir pantolon da harika şekilde uyum sağlar. Bunun yanında ha keza krem ve lacivert renk pantolonlar da güzel kombin olabilir.

Gelelim “ne gitmez”e…


❎ GİTMEZ


Kendini arayışla ve özgürlükle simgeleştirmiş bir renk olan mavi renge şu gitmez bu gitmez demek zor olsa da ona uyum sağlamayan renkler de var. Mesela Mavi bir gömleğin altına yeşil bir pantolon gitmez.Turuncu renk pantolonun hiç şansı yok. Bordoyla arasına mesafe koyun, mavi renk gömlekle...

Siz de düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına belirtebilirsiniz.

Sevgiyle kalın.


Editör: Alseyan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder