Uzun boylular nasıl giyinmeli, uzun boylulara ne gider?


Ne giyilir?
uzun boylular giyim şekli

Uzun boylular için giyim ve kombin...


  İçinizden belki de, "aman be, selvi boyluya ne yakışmaz ki, çul giyse olur, yeter ki insanın tek boyu olsun" diyebilirsiniz. Ve de "altından, üstünden, sağından solundan kestirip, tadilat yaptırmadan aldığın gibi üzerine geçirmenin rahatlığı var ya dünyaya bedel" de diyebilirsiniz. Genel itibariyle doğru da dersiniz, hakkınız var. Şöyle ortalamanın çok üstünde (1.80 m.) ve de fazla kilosu olmayan bir insana her elbise yakış anatomik olarak yakışır. Ama bazen kazın ayağı her zaman öyle olmayabiliyor.


  • Çok zayıf ve uzun boylular o düşük bel pantolonlar olmuyor:

Düşük bel pantolonlar, kısa boylularda, daha kısa gösterdiğinden mütevellit iyi durmadığı, uzun boylu ve çok zayıf insanlarda da son derece kötü durmaktadır. İncecik belden, halihazırda bel altına doğru kayan pantolon bir de düşük bel olduğu zaman facia kaçınılmaz.

  • Biraz daha salaş üst giysiler...


Salaş giysiler, reguler (standart kesim) giysilerden hallice biraz daha bol giysiler. Bu tür giysiler, nasıl kısa boylularda gitmiyorsa, tam tersi bir durum uzun boylularda güzel duran giysilerdir. Tabi ki bu da yine zayıf olan uzun boylular için geçerli. Sebebiyse, salaş giysiler, zayıf (çelimsiz) vücudu daha derli toplu gösterir. Bu yüzden dar kesim üst giysilerden bir adım uzak durmak gerek. Bacaklarda slim fit bir pantolon ve üstünde dökümlü salaş bir gömlek, tişört veya triko çok hoş duracaktır.

  • Pantolon paçalarına dikkat...


Şu günlerde dar ve kısa paça (çemrik veya orjinal kısa) moda. Kısa paça her ne kadar minyon vücutlularda  bir derece estetik dursa da biraz abartıldığı vakit "itici" bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Hele de uzun boylularda, topukların çok üstünde duran kısa paça pantolonlar uzun boyla orantılı olarak absürt bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.