Dar paça pantolon nedir, neyle giyilir, kimlere yakışır?


Ne giyilir?

Dar paça pantolon kombin

Dar paça pantolonlar:

(Erkekler için)
👖Dar paça pantolonlar özellikle son 10 yıldır erkek modasında hakim bir giyim tarzı. Ünlüler dünyasından halka kadar geniş bir yelpazede alt giyimde bir hayli rağbet görüyor. Gerek jean-kot pantolonlarda, gerekse kanvas ve kumaş pantolonlarda...

   Oysa,  90'lı yılların sonu ve 2000'li yılların başında, pantolon paçalarında  "70'li yıllara özlemle" ispanyol paçalara nostaljik bir dönüş olsa da bu nostalji çok sürmemişti. Önce boruya dönüşen paçalar sonra da hızlı bir geçişle bugünkü dar paçalara dönüştü.

👉 Yalnız burada dar paça pantolonlarla, dar kesim (skinny) pantolonları karıştırmamak gerekir.

  Dar paça pantolonlar, genellikle basen noktasından paçalara doğru daralan pantolonlardır. Yani nispeten genişten dara doğru... Dar kesim (skinny) pantolonlarsa genelde her bölgesi dar ve bacakları bütün noktalarında kavrayan pantolonlardır. Bu tür pantolonlara ayrıca kalem pantolon da denir ve ilk üretim amacı olarak zayıf bedenliler dikkate alınmıştır.

Dar paça pantolonlar genelde fit ve enerjik görünmek isteyenlerin tercihidir.


  • ➤ Dar paça pantolonlar nasıl giyilir ve kombin edilir? 

Buna "dar paça pantolonlar nelerle giyilir" de diyebiliriz. Dar paça kombini önemli. Zira bu tür pantolonlar, birazcık dikkatsiz ve uygunsuz giysilerle giyildiği vakit çok kötü ve hatta komik sonuçlar çıkabiliyor ortaya.

  Spor ayakkabılarla gider mi? :

Hem de çok güzel gider.  İster converse tipi düz taban ayakkabılarla, isterse de sneaker ve airmax tipi ayakkabılarla çok güzel gider. 

Yalnız  taban yanakları çıkıntılı ve kaba yapılı spor ayakkabılarla gitmez. Bileğe doğru incelen paçalara o oranda da ayakkabının kibar olması lüzumludur.Paçalara dikkat!:


  Paçaların ayakkabıların üzerinde hırışmamasına dikkat edin. 

Pantolon paçaları, dik durduğunuzda ayakkabının en tepe noktasına hafifçe değecek şekilde olmalı. Bu şekilde dar paçaya yakışır bir fit görünüm sağlarsınız, zaten dar paçanın amacı da bu değil mi? Bununla birlikte paçalar topuğun üzerine fazla çıkmamalı; kısa paça giyim tarzı da denilen bu bu tarz abartıldığı vakit erkeklerde feminen bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

 Kot olanında yapmayın!.. :

Dar paça kot pantolon giyen erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri de dar paçanın altına resmî kundura ve kösele ayakkabılar giymek. Bu giyim tarzı son derece itici ve kombin noktasında yakışıksızdır. Eğer bu vakte kadar bu tarzda giyiyorsanız, bugünden geci yok dönün bu yoldan.

 Üst giyim biraz daha dökümlü:

Dar paça pantolonun üzerine giyeceğiniz tişört ve gömlek gibi üst giysilerden biraz daha dökümlü ve salaş olması sizi daha şık gösterecektir. Dikkat edin bol değil,  dökümlü ve salaş... Hem alt giyimin hem de üst giyimin dar olması yine can sıkıcı bir görüntü çıkarır ortaya.


➤ Dar paça pantolon kimlere yakışır? 


 ✅ Yakışır: 

Dar paça pantolonlar, minyon tipli, zarif yapılı ve nispeten zayıf kişilerde çok güzel gider. 

 Yakışmaz: 

Dar paça pantolonlar, aynen dar kesim pantolonlarda da olduğu gibi geniş basenli ve iri bilekli insanlara yakışmaz. Eğer o vücut yapısıyla giyiyorsanız, üzgünüm yakışmadığını söylemek zorundayım. 

Sizlerin biraz daha boru paça pantolonlar giymenizi tavsiye ederim.

Şu konularla da ilgileniyor olabilirsiniz ↷:
Siz de yorum bölümünde düşüncelerinizi ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

 Yazan: Melih
 (Kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.