Desenli kazaklar nasıl kombin edilir? Nasıl giyilir?


Ne giyilir?

desenli kazak kombin nasıl giyilir

    DESENLİ KAZAKLAR HAKKINDA: NASIL GİYİLİR, NASIL KOMBİN EDİLİR, KİMLERE YAKIŞIR?


Aslında çok genel bir çerçeve desenli kazaklar... Baklava desenlisinden, kilim desenlisine; geyiklisinden, çiçeklisine; geometrik ve cebirsel şekillilerinden, mistik-sürreal tasarımlara kadar çok geniş yelpazesi var desenli kazakların. Belki de bunların içeresinde en çok ilgi göreni baklava desenli olanları. Diğer desenlilerden arada bir giyinmiş olsam da şahsen benim pek tercih ettiğim bir kazak çeşidi olmadı hiç bir zaman. Çocukken, genelde hep etrafımdaki yaşlı amcaların ve emekliliği gelmiş yorgun memurların genelde bu kazak türünü giyiyor olması bende olumsuz bir intiba bırakmış olabilir; tam olarak bilemeyeceğim. 
bakla dilimi kazak Son olarak, çoğu zaman da desensiz kazakları tercih etiğimi söyleyerek kendimi aradan çekip konumuza dönelim.

 (Ee bizim websitesinin özelliği bu, içimizden geldiği gibi, sohbet havasında, çok derin bilgiler vereceğiz, büyük analizler yapacağız iddiasından  kasıntılığından uzağız.)

➥ Bayanlara mı daha çok yakışıyor erkeklere mi?

Üzülerek söylemeliyim ki desenli kazaklar çoğu zaman erkeklerin üzerinde çok itici duruyor. Paspal, dağınık; kimi zaman çok ihtiyar, kimi zaman da bunun tam zıddıyla çocuksu bir görüntü oluşturuyor.Tabi ki bunda erkeklerin bir suçu yok. Üreticilerin ve o fütursuz tasarımcıların kulakları çınlasın. O karanlık, o kapkara giysiler yetmiyormuş gibi bir de bu komik, güya desenli kazaklarla erkekleri bir tuhaf halin içerisine sokuyorlar. Hele o giyildiği zaman insanı, kanatları açılmış tavuğa benzeten, koltuk altı sarkık kazaklar yok mu, ne kadar itici öyle!

Yapmayın erkeklere artık bunu!

Bayan desenli kazakların, örgü ve tasarım olarak erkek kazaklarına göre bir adım daha önde olduğunu ve dolayısıyla bayanların üzerine daha çok yakıştığını söyleyebiliriz.

➥ Desenli kazaklar nasıl giyilir, nasıl kombin edilir? 

komik kazaklar kötü kombin
Erkekler yapmayın!


Hem bayan hem erkek için, desenli kazak seçimi çok hassas... Zira yukarıda da dediğim gibi, yanlış seçim, sizi olduğundan çok yaşlı veya çok çocuksu ve komik gösterebilir. Mesela özel bir sebebi yoksa bir erkeğin geyikli kazak giymesi düşündürücü bir durum olabilir. Erkeklerin bu noktada işi gerçekten biraz daha zor... Biz de işinizi kolaylaştırmak istiyoruz. Bu noktada giyim-kombin açısından hem bayan hem de erkekler için bazı önerilerde bulunmak istiyorum: (Önemli ama)

 👕 Özellikle erkekler; lütfen ama lütfen o koltuk altı sarkık, kollarınızı açılmış tavuk kanadı gibi gösteren kazakları giymeyin. (Biliyorum, istemeseniz de üretim dayatmasından dolayı ,erkekleri düşünen zevk sahibi tasarımcılar bir gün yer yüzüne gelene kadar giymek zorunda kalacaksınız.) Özellikle kısa boylu olan, haliyle de kolları kısa olan erkekler bu kazakları giydiği vakit daha kısa ve komik gözüküyorlar. Kısa boylu bayanlar da dikkate almalı.


 👕 Yukarıda da bahsettiğim gibi olgun bay ve bayanların çocuksu desenli kazaklardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum. 

 👕 Desenli bir kazak üzerine giymek isteyeceğiniz bir üst giysi varsa, desensiz olmamasına dikkat edin.


 👕 Erkeklerin en çok yaptığı hatalardan biri, genelde bisiklet yaka ve dar boğazlı olan desenli  kazakların içine gömlek giymeleri. İşte bu sizi çok dağınık ve özentisiz gösteriyor. Yapmayın!

Son olarak;

 👕  Kısa boylu ve kiloluysanız dikey desenli kazakları tercih etmeye gayret gösterin.


Alseyan
(Giyim ve kombin uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.