Düşük bel pantolon nedir, nasıl giyilir, kimlere yakışır?


Ne giyilir?
Düşük bel pantolon

   DÜŞÜK BEL PANTOLONLAR HAKKINDA: NEDİR, NASIL GİYİLİR, KİMLERE YAKIŞIR?

Hiç şüphesiz en hassas giyim tarzlarından biri de düşük belli pantolon giyimidir. Bizi asıl giyim noktasında ilgilendiren hassas tarafına geçmeden önce başka bir "hassas" yönüne kısaca temas edip geçeceğim.

 👖


➥ Düşük bel pantolonun doğuşu:


 Bir rivayete göre (şehir efsanesi de olabilir) düşük bel pantolonların ilk çıkış noktası Amerika B.D hapishaneleri. İddialara göre dış dünyayla ilintili hapishane şartlarının yaşattığı psikolojik nevrozlar sonucu kendini kemeriyle idam eden mahkumların sayısının artmasıyla birlikte kemerlerin toplatılması bir önlem olarak düşünülmüş. Fakat bu kez de hapishane, pantolonu belinde durmayanlarla dolup taşmış ve ortaya, "farklı algılar"a ve "sembolik ifadeler"e sebep olan görüntüler çıkmış. Ve bu zorunlu giyim, yine iddialara göre tahliye olan ve bu giyimi benimseyen (nasıl oluyorsa) mahkumlar tarafından dışarıda da sürdürülmüş ve kısa sürede moda ve zaman zaman trend haline dönüşerek bir "tarz giyim" olagelmiştir.Dediğim gibi , bunlar birer iddia; takdir ve kabul size kalmış.
(Bu konuya tartışmacı olarak müdahil olmak veya yeni bir bilgiyle katkı sağlamak isterseniz aşağıdaki yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.)

  Dönelim bizim asıl giyim noktasındaki "hassas" tarafına. Bizi şu an ilgilendiren hassas tarafi pek tabi ki anatomik yapımızla ilgili. Çünkü düşük bel pantolonlar ideal ve uygun vücut yapısının birazcık dışındaki bir beden tarafından giyilince kötü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

 👖

 Nasıl Giyilir? Kimlere Yakışır?

Düşük bel pantolon, hem bayan hem de erkek giyimi  noktasında uygun bir beden yapısı istiyor. Anatomik yapıdaki küçük bir skala farkı ani bir kötü görüntüye geçiş yapabiliyor. Bu yüzden;

 👖  Özellikle erkeklerde düşük belli pantolon iyi bir adonis kası istiyor. Yani bir çeşit karın kası.
Buradan da anlaşılıyor ki zayıf belli bir vücut yapısı şart.
👖  Göbeği olanların asla giymemesi gerekiyor. Bir hayal edin, lütfen...  (Ettiniz mi?.. Aynen öyle!) Yani, kaçarak uzaklaşması gerekiyor.
👖  Düşük bel pantolonlar, belden aşağıya fazla düştüğünde gerçekten itici bir görüntü doğuruyor. 
👖  Düşük bel pantolonların üzerine giyeceğiniz, tişört olsun, gömlek olsun bu tür giysilerin normal boydan biraz uzun olması gerekiyor (Erkekler için). Zira, kemeri leğen kemiği hizasında seyreden pantolonunuzla üst giysiniz arasındaki göbek alanı sık sık açılmalara maruz kalabilir.

 📎Gelelim, belki de en önemli noktaya:

 👖 Düşük bel pantolonlar kısa boylulara asla yakışmıyor. Sebebiyse, bel atına düşen pantolon halihazırda kısa olan bacak boyunu daha da kısa gösteriyor. 

Bu yüzden kısa boyluların da kaçınması gereken bir pantolon türüdür. Bir de bunun hem kısa hem de kilolu kombinasyonu var ki akıllara zarar. Yani o vücut yapısıyla ve "şekil oldum" zannıyla düşük bel pantolonları giyenler de var:

Yapmayın!


Melih
(Giyim ve kombin uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.