Kot pantolon alırken dikkat edilmesi gerekenler | Stil önerileri


Ne giyilir?
kot pantolonlar

Fit bir giyim ve iyi bir kombin için kot pantolon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

(Bu stil önerisi erkekler içindir)


   Kot pantolonlar, ilk defa çadır bezinden icat edilirken acaba, bir gün, gün gelip de stilin ve şıklığın en önemli parçası haline geleceği tahmin edilebilmiş miydi acaba? Sanmıyorum; hele ki işçiler ve kovboylar için sırf dayanaklılık gayesiyle üretilen kot pantolonların (sonradan blue jean) gün gelip de imaj ve estetik kaygısıyla giyileceği tahmin edilmemiştir; en azından bu denli. 
   Biz de bu stil ve estetik kaygıyı önemseyerek ve aynı kaygıyı taşıyan insanlar olarak erkeklerin, (bayanlar için de yazarımız Alseyan bu konuya değinecektir) fit ve şık görünümü için kot pantolon alırken mutlaka ama mutlaka dikkat etmesi gereken 5 altın kurala temas edeceğiz:
1. Kot pantolonunuzu beden ölçülerinize göre alın:

"Tabi ki beden ölçülerimize göre alacağız, bunu hatırlatmaya ne gerek" var diyebilirsiniz ama bu her zaman dendiği gibi olmayabiliyor. Kimi zaman rastlıyoruz; bazı giyimseverler kot pantolon alırken vücudunun hangi kısımlarından alınacak ölçüye göre pantolon tercih etmesi gerektiğini bilmeyebiliyor veya tek bir yerden ölçü alıyor. 

Pekiyi, pantolon ölçüsü nasıl alınır?

Ölçü aşağıdaki şekilde olduğu gibi vücudumuzun dört bölgesinden alınır.

a- Bel Ölçüsü, b- Basen Ölçüsü c-Kalça Ölçüsü d.Bacak boyu ölçüsü

Şekil: Pantolon alırken kullanılacak ölçüler

Yukarıdaki ölçüleri aldığınızı varsayarak devam edelim;

2. Kot pantolonu belinizde kemersiz de durabilmeli

Kot pantolonunuzu belinize çekip, düğmelerini iliklediğiniz an belinizde rahatça durabilmeli ve belinizden aşağı kaymamalı. Yürümeye başladığınız esnada kot pantolonunuz belinizden kayıyorsa, size uygun değildir.

3. Pantolonunuzun ön tarafı:

Kot pantolonunuzu serbest bıraktığınız zaman ayakkabınızın ön üst kısmına hafifça temas etmeli.

4. Pantolonunuzun arka kısmı:

Yine aynı şekilde pantolonunuzu serbest bıraktığınızda arka kısmı, ayakkabınızın taban kısmının üstüne kadar uzanmalıdır.

5. Pantolonunuzun paçaları:

Belki de en paspal görüntülerden birini ortaya çıkaran stil hatalarından biri de bu: Pantolonunuzun paçaları asla ayakkabılarınızın üstüne yığılmamalı. Aynı zamanda kısa paça stillerinde yapılan yanlış gibi, paça boyları da, ayakta durur haldeyken topuğun üzerine çıkmamalı.

Bu ipucu da size göre:


Yazan: Melih

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.