Blazer ceket kombini | Siyah renkli blazer ceket altına ne giyilir?


Ne giyilir?
  


SİYAH BLAZER CEKET VE PANTOLON KOMBİNİ   Daha önce, buradaki* bir başka ceket kombinleri yazımızda siyah renkli blazer ceketin içine nelerin ve ne renklerde giyibileceğinden bahsetmiştik.

  Bugünkü kombin yazımda ise siyah blazerın altına giyilebilecek pantolonlara ve ARTI - EKSİ yönlerine değindikten sonra evlere dağılacağız.

Bakalım, siyah bir blazer ceketin altına, "Ne Gider?" , "Ne Gitmez?".☑ GİDER

   Blazer ceketler iyi bir kombinle harika sonuçlar ortaya çıkaran bir giysi. Siyah blazer ise bu harikalığın içinde ayrı bir harika! Bu harikanın altına giyebilecek en güzel pantolon çeşidi denim- kot pantolonlardır. (Kumaş pantolonlarla giymediğinizi varsayıyorum. Yoksa giyiyor musunuz?!! )
  Giymediğinizi biliyorum ve  kot pantolona alternatif olarak kanvas pantolonlarla kombin edebilirsiniz. İki tür pantolonun da slim fit olmasına dikkat edin. Zira blazer ceketler genel itibarıyla slim fit ve spor kesimdir.

  Bu yüzden bu slim fit bir blazer altına regüler/geniş kesim bir pantolon gitmez. Biraz daha ötesi şalvar üstü pantolon kombinine gider.

Hangi renkler gider?

Siyah blazer ceketi, bej, kot mavisi, su yeşili, ekru, kahverengi, vişne rengi ve beyaz kot veya kanvas pantolonlarla kombin edebilirsiniz.

 ❎ GİTMEZ:

Bunu bilmeyen olmasa da tekrar etmekte fayda olabilir, blazer ceketin altına kumaş pantolon gitmez. Renk uyumsuzluğuna gelince, siyah rengin uyum-kombin noktasında barışık olması haliyle uyumsuz renkleri de en aza indiriyor.
Füme ve antrasit renginde pantolonlarla gitmez, tavsiye etmiyorum.


➥ Blazer ceketlerin "ARTI" ve "EKSİ" taraflarına bir göz atalım mı, ne dersiniz?Artı tarafı:

  Blazer ceketlerin giyim alanı ve yaş aralığı noktasında artı tarafları çok fazla. Bu ceketlere "kurtarıcı şeyler" desek yeridir. Örneğin,  hayatın her alanında uygun kombinlerle çok rahat bir şekilde giyebilirsiniz. İş hayatından, günlük ve sokak giyimine kadar her alanda giyebilirsiniz. Hatta damatlık yerine de tercih edilir (mi acaba?) şeklinde düşünenler de yok değil.

"Damadımız çok sportik ve dinamik bir erkektir"

 imajı verebilmek adına olabilir (mi acaba?) Aynı zamanda bütün yaş aralığına uyum sağlayabilen homojen bir yapısı var blazer ceketlerin. 80 yaşındaki bir amcayla 18 yaşındaki bir genci bir birine zıtmış gibi görünen ortak noktalarda buluşturabilir. Şöyle ki 18 yaşındaki bir genç daha bir olgun ve enerjik görünürken; 80 yaşındaki amcamızın da daha genç ve "ben henüz ihtiyarlamadım" pozunda gözükmesine sebep olabiliyor.

Eksi tarafı:

Blazer ceketin kendinden kaynaklanan bir EKSİ tarafı yok tabi ki. Sıkıntı iyi bir kombin yapılamamasından mütevellit ortaya çıkan fecaatlar.

Kürk gibi kazağın üstüne sıkıştıra sıkıştıra blazer ceketi geçirip, kazağın kolları da dışarıda püskül gibi sallanacak şekilde dışarıya fırlamışsa ortaya çıkan ve bir daha dönüp bakılmaması gereken o korkunç manzarada blazer ceketin bir suçu yok tabi ki.

Buradaki ceket kombinlerine de ilginiz vardır sanırım ↷:


Melih
(Giyim ve kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.