Kot ceketler | Siyah kot ceketin altına ne giyilir? | Erkekler için


Ne giyilir?
siyah kot ceket erkek


Kot ceketler hakkında: Erkekler için  siyah kot ceket kombini 

  Kot ceket, nam-ı diğer denim ceket; hatta kot mont diyenler de var. Biz, her ne kadar buraya, siyah kot ceket kombini hakkında vereceğimiz ip uçlarına "Erkekler için" desek de bayanların da rahatlıkla istifade edeceği ipuçları olacak. Neden?:

Boyfrend Giyim tarzı:

  Çünkü kot montlar "boyfriend giyimi"nin en önemli unsurlarından biridir. Boyfriend giyim bir zamanlar "yanlışlıkla" erkek arkadaşının daha rahat ve bol giysilerini giymek ve o giysiler içerisinde "çekici" görünmek oyunundan ibaretken bugün bir giyim tarzı olarak karşımıza çıkıyor.


Kot ceketler de, önceleri daha çok erkek giyiminde öne çıkan bir giysi olmasından dolayı bayanlar tarafından "boyfriend" oyununda doğal olarak en çok kullanılan giysilerdendi. Hani maksat erkek arkadaşının giysisini "yanlışlıkla" giymek ya!

Günümüzde artık bayanlar için "boyfriend kot ceket" de bir giyim tarzının parçası haline geldi.

Tam bir gençlik işi!

  Kot ceketlerin çok tutuluyor ve giyiliyor olmasının en büyük sebebi tam bir gençlik işi oluşu olsa gerek. Yanlış anlaşılmasın, sayılara yüklenmiş gençlik değil, hep genç kalanların giysisi. Bu yüzden her yaştan insanın, giyimde kesişim noktası.

  Kot ceketinizin içine ve altına güzel bir kombin yapıp bir de kolları da kıvırdığınızda, dışa doğru salınan gençlik enerjisinden kim etkilenmez ki!

Kapşonlu ve normal yakalı olan kot ceketler arasında daha fit ve enerjik görünüm için düz yaka olanı tavsiye ediyorum.

Biz de buna, alt giyimde kombin önerimizle küçük bir katkıda bulunalım.

Hemen, şimdi ne gider, ne gitmez köşemize geçiyoruz:☑ GİDER


 Siyah bir kot ceketin altına yine bir kot pantolon olması kaydıyla başta dar kesim gri renk bir kot pantolon layıkıyla gider. Siyah bir kotla da tek renk üzerinden kombin edebilirsiniz fakat, ben ısrarla gri renk dar kesim bir kot pantolonu öneriyorum.

Gri renk kot pantolon
Siyah kot renk kot ceketinizi gri renk kot pantolonla kombin edebilirsiniz.
Dar kesim olmasını öneriyor olmamın sebebi ise; giyeceğiniz kot ceketin biraz geniş kesim olacağını varsayıyorum. Unutmayın, geniş kesim bir üst giysinin altına dar kesim kıyafetler her zaman şık durur... Üst ve alt giyimin her ikisi de dar veya her ikisi de geniş olduğu zaman uygunsuz bir kombin ve giyim olur.
Alternatif olarak, klasik mavi ve beyaz blue jeanleri de (kot pantolonları) önerebilirim.


❎ GİTMEZ

Özellikle turuncu, saks mavisi, fıstık yeşili ve açık yeşil renk pantolonlar siyah kot ceketle iyi bir kombin oluşturmazlar.


Büyük ihtimal bunlarla da ilgileniyorsunuz :


Yazar: Melih
(kombin uzmanı)

1 yorum:

  1. teşekkür ederiz bu güzel ve değerli yorumlarınız için :)

    YanıtlaSil

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.