Turuncu renk gömleğin altına ne renk pantolon giyilir? | Erkek giyimi


Ne giyilir?
turuncu gömlek erkek

Turuncu renk gömlekle pantolon kombini


   Turuncu renk giysiler erkek giyiminde pek rağbet gören giysiler değil. Belki de bir pembe renk giysi kadar dahi teveccüh edilmiyor. Tabi ki biz, turuncu renk giysiler erkeklerde pek tutulmuyor diye bu renk üzerine kombin fikirlerimizi paylaşmaktan geri duramazdık. Çünkü sitemizin konsepti gereği her rengin zevk sahipleri bizim için önemlidir. Hayır, öyle düşünmeyin, sadece "tamamen duygusal" değil tabi ki...

 Yalnız bu bağlamda şunu söylemeliyim ki, sayısı bir avuç da olsa, turuncu renk giysilere meftun olanların zevk ve estetik noktasında bu renge bağlılığı alelade bir renk tercihinden çok ötede. Sebebi nedir, araştırmak gerekiyor.
Sonuçta, en yakın arkadaşımın bile  turuncu renk giysi müptelalığı bile bunun bir kanıtı. Sırf onun için bile bu yazı yazılmaya değerdi:)
Ve belki bir gün, ortalığı müthiş bir turuncu renk modası sarar ve arşivde tozlanmış olan bu yazımız da hit patlaması yapar,

Turuncu rengin pek ilgi görmemesinin sebeplerini de belki şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu rengin her şeyden evvel yüksek bir konstrata sahip olması (Yani amiyane tabirle ciyak bir renk olması)

Genelde ticari markalarının ürünlerinin pazarlanmasında, turuncu rengin insanlar üzerindeki "al beni" etkisinden yararlanarak ambalaj ve logolarının turuncu renk ağırlıklı olması.

Yine hizmet sektöründe çalışanlarının kıyafetlerinin turuncu olması

Evet genel manada bunlar.

Peki bir avuç da olsa taraftara sahip olan turuncu renk bir gömleğin altına ne renk bir pantolon gider?☑ GİDER

İster ekoseli turuncu renk gömlek olsun isterse de düz renk; turuncu bir gömleğin altına siyah bir pantolon* iyi gider. Tabi ki kumaş pantolon hariç. Bu renkteki gömleği olağanca şiddetiyle spor/ günlük giyim olarak kombin etmenizi öneririm; kot pantolon ve keten illa ki... İkinci renk olarak beyaz erkek pantolonunu* öneririm.

** Not: Turuncu renk gömlek modelleri içerisinde ekoseli gömlek olanlarını giymenizi öneririm. Ekoseli olan modeli sizi yukarıdaki maddelerin kıskacından kurtaracaktır.


 ❎ GİTMEZ:

Turuncu renk gömleğin altına kombin olarak yeşil, saks mavisi, bordo ve kırmızı pantolonlar uygun düşmez.

İyi kombinler..

Melih
(Giyim ve kombin uzmanı)

1 yorum:

  1. Merhabalar 😇 Turuncu rengin nasıl kombinleneceğine dair yazınızda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. 🙏 İzninizle ben de 2019'un favori rengi olan turuncu ile ilgili hazırlamış olduğum blog yazısını sizlerle paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/2019un-favori-rengi-turuncu 🎈 Keyifli okumalar dilerim. ✨

    YanıtlaSil

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.