Bordo renk gömleğin altına ne giyilir? | Bayan ve Erkek


Ne giyilir?
Bordo renk gömlek altına ne giyilir?
Bordo renk gömlek kombini

Bordo gömleğin altına ne gider?

  Bordo renk kapalı bir renktir. Bu yüzden bordo gömlek ve alt giyim kombininde  diğer kapalı renklerde olduğu açık renklerle kombin edilmesi taraftarayım. (siyah pantolon hariç) Başta bu konuda anlaşmış olalım.

Esmer tenlilere tavsiye etmiyorum:

Bordo renk gömleklerin hangi renk alt kıyafetlerle kombin edilip edilemeyeceğine geçmeden önce bir hatırlatmada bulunmak istiyorum:

Koyu tenliler, ister kazak olsun, ister gömlek veya tişört bordo renk bir üst giysiden uzak durmalı. Bir siyah ve kırmızı karışımı olan bu renk vişne renginden daha koyu haliyle esmer tenlilerde matemli, yorgun, bitkin ve sönük bir ambiyans oluşturuyor. Açık tenliler bu konuda şanslı. Bordo renk giysiler, tenk renkleriyle çok güzel uyum sağlıyor, yüzleri de güzelse, güzelliklerini daha bir ortaya çıkarıyor.Bu önemli tavsiyeden sonra şimdi geçelim esas konumuza:

Bordo renk gömleğin altına ne gider, ne gitmez?

☑ GİDER

İster bayan şifon gömlekleri ve bluzları olsun, ister erkek gömlekleri, bordo renk bir gömleğin altına siyah bir pantolon (bayanlar için etekler dahil) harika gider. Ama bu kombini daha çok sade bir resmi giyim için tavsiye ediyorum. Bordo renk üst giyimlerin daha çok açık renklerle giyilmesi taraftarı olduğumu söylemiştim. Özellikle günlük ve sokak giyiminde beyaz, ekru ve bej renk, açık gri renk pantolonlarla giyilmesi daha cazip olmalıdır. Bu üç rengi hem bayanlar hem de erkekler kombin edebilir. Tabi erkekler için siyah pantolonun daha cazip geleceği bir gerçek.

Asıl amaç burada bordo rengi biraz tolere etmek ve onu soğuk ve kapalı havasından biraz kurtararak, görüntümüze dinamiklik kazandırmak.

Bordo gomlek altına ne gider?
Bordo gömlek altına açık renk pantolon kombini


 ❎ GİTMEZ:

Bordo renk bir gömleğin altına yeşil bir renk pantolonu asla denemeyin bile; bayanlar için pembe renk pantolon da buna dahil. Her ne kadar açık renkleri tavsiye etmiş olsak da pastel sarısı alt giysileri de bordo renk üst giyimleriyle uyum sağlamayacağından dolayı tavsiye etmiyorum.

👉 ÖZET:

Bordo renk gömleğin altına; siyah (daha çok resmi giyim), beyaz, ekru,bej ve açık gri pantolonlar ve etekler gider.

🔎 Mavi renk gömleğin altına ne giyilir?
🔎 Gri renk gömleğin altına ne giyilir?
🔎 Sarı renk gömleğin altına ne giyilir?
🔎 Yeşil renk gömleğin altına ne giyilir?

Yazan: Alseyan
(Giyim ve Kombin Uzmanı)
http://www.twitter.com/aylincandann

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.