Lacivert pantolonun üzerine ne gider? Ne giyilir?


Ne giyilir?
bayan bay lacivert pantolon üzerine ne giyilir

Lacivert renkli bir pantolonun üzerine ne giyilir? Nasıl kombinlenir?

(Bay ve Bayan)

Lacivert renginde bir giysi,  bayanlar için de erkekler için de şıklığı tamamlayan en önemli unsurlardan biri.  Hele de söz konusu lacivert bir pantolon olunca, tartışmasız vazgeçilmezlerden biri.

Fakat bu renk diğer renklerle uyum noktasın son derece seçicidir. Öyle kolay kolay her rengi yanına kabul etmez.

Lacivert renk, bir nevi mavinin en koyusu.  Gücü, baskınlığı, ve sonsuzluğu simgeleyen lacivert renk aynı zamanda ticari firmaların da logo ve reklamlarında sık sık kullandığı bir renktir. 
Gündüzün geceye dönüşünün ikonudur.

Bu yüzden diyebiliriz ki laciverd daha ziyade "eril" bir renk tonudur ve maskülen ve resmi giyimde daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Gelelim şimdi konumuza. 

Bu kadar etkili bir renge sahip olan lacivert bir pantolonun üzerine ne gider, ne gitmez? Üzerine ne giyilir, nasıl giyilir?


☑ GİDER


Lacivertin maskülen ve resmi giyimde öne çıktığını söylemiştik. 

Bu yüzden giyeceğiniz lacivert rengindeki bir pantolonun üzerinize kattığı keskinliği biraz kırmak ve yumuşatmak için lacivert rengi pantolonunuzun üzerine daha açık renkli üst giysileri giyebilirsiniz.

👖Örneğin, beyaz bir tişört, gömlek veya kazakla hoş bir kombin oluşturabilirsiniz. Evet beyaz renk bir üst giysisi çok güzel gider. (Hem bayanlar hem de erkekler için)

👖Kırmızı gömlek, tişört, bluz veya kazak... Evet, lacivert pantolonunuzun üzerine kırmızı bir üst giysisi de fena gitmez.

lacivert pantolon üzerine ne giyilir bayan
resim 2
👖Alternatif olarak açık turkuaz, açık gri ve ekru renklerdeki üst giysilerinizle de kombinleyebilirsiniz.

👖Bu şık bayanlar için... Maskülen giyim tarzına uygun bir kombin düşünüyorsanız; lacivert renk pantolonunuzun üzerine siyah renk bir üst giysisi giyebilirsiniz. 

Örneğin lacivert bir pantolon, üzerine açık gri bir gömlek, bluz, tişört veya svit; onun üzerine de blazer bir ceket giyebilirsiniz.

Ya da lacivert pantolon üzerine, antrasit bir bluz veya gömlek ve onun üzerine de gri bir blazer ceket. (resim 2)

❎ GİTMEZ

Esmer tenlileri koyu renkli üst giysiler yorgun ve daha koyu göstereceği için, lacivert renkli pantolonlarını açık tonlu üst giysileriyle kombin yapmalarını öneririm.


İyi kombinler.

Aylin
(Giyim ve Kombin Uzmanı)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.