Turuncu renk pantolonun üzerine ne gider? Ne giyilir?


Ne giyilir?
turuncu-renk-pantolon-kombin


Turuncu renk bir pantolonun üzerine ne giyebiliriz? Nasıl kombin edebiliriz?

                                                     (Bay ve Bayan) 

Her ne kadar başlığımızı (Bay ve Bayan) şeklinde açmış olsak da elbette ki turuncu renk bir pantolonu bir erkeğin giydiği az rastlanılan bir durumdur. Genelde bayan giyiminde öne çıkan bir renktir.

Turuncu renk öz güvenin, girişimciliğin, canlılığın, enerjinin rengi olmakla birlikte son derece dikkat çekici bir renktir.

Evet son derece dikkat çekici bir renktir... 

Bu yüzden ürün pazarlama taktikleri arasında da en çok tercih edilen bir renktir. Dikkat ettiyseniz bir çok ürünün ambalaj ve logosu turuncudur. Çünkü turuncu, tüketicinin dikkatini çeken ve o ürünü alma isteği uyandıran bir renktir.

Elbette ki bizim konumuz "ürün pazarlama" değil; turuncu kıyafetlerimiz de ambalaj değil. :) 

Bu kısa anektodtan sonra asıl konumuza geçelim:

Turuncu renk bir pantolonun üzerine ne gider? Ne giyilir?


☑ GİDER

 👖 Turuncu rengin kombin noktasında en barışık olduğu renk beyazdır. Evet, turuncu renk bir pantolon üzerinde, beyaz bir gömlek, tişört, kazak veya bluz çok hoş durur. Yukarıda da değindiğimiz gibi, özellikle bayanlar için.

👖 İkinci favori kombin önerimiz, siyahtır. Siyah bir üst giysisiyle de şahane bir uyum oluşturabilirsiniz. Siyahla turuncunun uyumu etle tırnak gibidir adeta. Turuncu renk pantolon giyen erkekler için de ideal bir tercih olacaktır.

👖 Alternatif olarak açık gri renklerdeki üst giysileri de önerebiliriz. 

 ❎ GİTMEZ

Turuncu renk bir pantolonla asla giymemeniz gereken renkler var. Örneğin kırmızı renk gitmez. Kırmızı renkli bir üst giysisiyle turuncu renk bir pantolon rahatsız edici yakın bir kontrast oluşturacaktır. 
Diğer taraftan sarı, kahverengi ve yeşil renkleri kombin olarak önermiyoruz. 

İyi kombinler.

Melih
(Giyim ve Kombin Uzmanı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.