Polo yaka tişört kimlere yakışır? Nasıl giyilir?


Ne giyilir?


Polo Yaka Tişört nasıl giyilir, kimlere yakışır? 


Polo yaka tişörtler hem bayanların hem de erkeklerin ilgi gösterdiği bir tişört modeli. Günlük yaşamamızda bir çoğumuzun hiç olmazsa yılda bir iki defa giymişliğimiz var.

Polo yaka tişört deyince bir çoğumuzun zihninde uyandırdığı ilk çağrışım Golf sporu ve hizmet sektörüdür büyük ihtimal.

Özellikle Golfçülerle adeta özdeşleşmiş ve ayrılmaz bir parça haline gelmiş olan polo yaka tişörtler öte yandan hamburgerci çalışanlarını da akla getirse de günlük-spor giyiminde de öne çıkan bir giysi.

 Golfçülerin özellikle neden polo yaka tişört tercih ettiği konusunda fikri olanlar bizleri de yorum kısmında aydınlatırsa, ziyaretçilerimiz adına sevinirim. :)

➥ Gel gelim, polo tişörtler kimlere yakışır konusuna;


   Polo yaka tişötler genelde günlük yaşam içerisinde, iş ve meslekî konum icabı hem ciddiyetin ve ağırlığın hem de sportik görünüşün önem kazandığı durumlarda tercih edilmekle birlikte genel orta yaş kısmının tercihidir.

   Belki bu psikolojik bir güdülenme de olabilir fakat gerçekten de, aşırı dar kesim olmayan keten bir pantolonun üzerinde sade bir polo tişört orta yaş insana çok yakışıyor. Hem ergen bir görünümden uzak hem de enerjisi yerinde bir hava...

  Bu yüzden daha genç insanlara da yakışsa da orta yaştakiler üzerinde bir başka duruyor.

Elbetteki üzerinde bol çiçek ve süs detayları olanlar hariç.

➥ Nasıl giyilir?;

- Eğer yukarıdaki kategorideyseniz, yani orta yaş; asla tişörtünüzün yakasını kaldırmayın. Son derece itici bir görüntüdür.

- Yaka demişken, alacağınız polo yaka tişörtünüz kaliteli-marka bir tişört olmalı. Çünkü kalitesiz bir polo yakanın yakaları bir iki yıkamaya yıprandığı için, üzerinizde eskimsi, buruş buruş ve cansız görüntüsüyle kötü bir izlenim bırakır.

- Slim Fit olmalı... Üzerinizde geniş durursa sizi gereğinden fazla sade ve dolayısıyla silik gösterir.

- Son zamanlarda üzerinde tropikal iklim bitkilerinin baskıları olan, Havai adalarında tatildeymiş izlenimi uyandıran polo yaka tişörtlerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim; gerçekten Havai Adalarında veya 18 yaşında değilseniz. Lütfen ama...

- Turuncu giymeyin. Yani en azından turuncu en son tercihiniz olsun. Malum, hizmet sektöründe çalışanların bir çoğu turuncu renk giyiniyor. Turuncu rengin pazarlamadaki psikolojik etkisinden dolayı.

- Son olarak şık bir kombin oluşturabilmek için, yukarıda da temas ettiğim gibi altına keten bir pantolon giymeniz isabetli olur.

kirmizi-renk-polo-tisort-modeli-bayan-erkeksiyah-renk-polo-tisort-modeli-bayan-erkekyesil-renk-polo-tisort-modeli-bayan-erkek


mavi-renk-polo-tisort-modeli-bayan-erkekNegidernet.com Kombin Ekibi/ Melih

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.