Koronalı günlerde giyim kuşam; websitemiz vs...


Ne giyilir?

 

  

Nasıl gidiyor Koronalı günler?


   Korona Virüsün etkilemediği hayatın hiç bir alanı kalmadı neredeyse...
Sadece iş hayatını değil, günlük yaşamdaki davranışlarımızı, zevklerimizi, planlarımızı ve tabi ki giyim kuşam merakımızı da derinden etkiledi. Günlük yaşamdaki ikinci plana atılan bir çok önceliğimiz gibi kıyafet tutkumuz da ikinci plana kaydı. Vaktimizin önemli bir kısmını evde geçirmek zorunda kaldığımız için ev içi pijama ve eşofmanlarımızla iktifa etttik.

Websitemizin düşen trafiği de bunu gösteriyor

   Ev içi giysilerimizle başbaşa uzun vakitler geçirmek durumunda kaldığımız için mağazalara ve yeni kıyafetlere ilgimiz azaldı. Dolayısıyla bir giyim kombin sitesi olan websitemiz de bu durumdan etkilendi ve adeta dibi vurdu.
Öyle ya bu saatten sonra hangi kıyafetin hangisine yakışıp yakışmadığının ne önemi vardı ki... Uyum-kombin kaygısı gerektirmeyen bir pijama bir terlik işimizi çözüyordu.
İşte hayat! Nice önemsediğimiz, olmazsa olmaz dediğimiz şeylerin önemi nasıl da birden püf diye uçup gidiyor.

Websitemizin trafiğinin aşırı derecede düşmesinin tek sebebi bu mu?


    Elbette ki hayır... Esasen bizim trafiğimiz yani günlük ziyaretçi sayımız Korona'dan önce de düşmeye başlamıştı. Korona bu süreci hızlandırdı. Artık bu işlerin yani website işlerinin tadı tuzu ve  heyecanı kalmadı. Daha doğrusu bizim gibi küçük ve mütevazi sitelerin hayat şansı kalmadı. Büyük siteler için değişen bir şey yok, hatta eskisinden daha güçlüler.

   Çünkü maalesef "Arama Motoru" adaletli davranmıyor bu noktada. Küçük ama kendi alanında çabalayan siteleri daha gerileri atıyor, spam diye tabir edilen içeriklerle iş yapan büyük ve güçlü siteleri bariz spam içeriklerine rağmen üst sıralara taşıyor. Oysa siz küçük bir site olarak hataların en küçüğünü de yapsanız siteeniz bir anda yok olabiliyor.
Büyük sitelerde kastım, örneğin haber siteleri.... Çokça denk gelmişinizdir. Haberin dışında da her alanda ilk sırada çıkıyorlar, yemekten, tatile; oyunlardan, hobilere; sağlıktan modaya kadar, her alanda onlar ilk sıradalar... 

   İşin en can sıkıcı ve üzücü taraflarından biri de aranılan bir bilgiyi çok uzun ve bir birinin tekrarı spam cümleler içinde boğmasına rağmen üst sıralarda çıkabiliyorlar.

   Hatta bazen, sizi üç dört sayfalık spam cümleler içinde boğmasına rağmen cevabı bir iki kelimelik olan sorgunuza cevap bulamadan çıkabiliyorsunuz.

Ama bütün bunlara rağmen onlar güçlü siteler olduğu için, kendi alanları çıkıp, aldatıcı içeriklerle donatsalar da bütün sayfalarını her zaman öndeler.

Bizim gibi küçük, amatör ama ciddi emek veren özveriyle ve dürüstçe çalışan siteler hep geride kalmaya mahkum ediliyor. 

Maalesef, "Arama Motoru"nun her yeni güncellemesi bu söylediklerimizi daha da pekiştiriyor. 
Spam içerikli Büyük Haber Siteleri daha da ayrıcalık kazanıyor.

Virüs olayı elbette ki geçecek, ümitliyiz. Ama bu haksızlığın ortadan kalkacağına dair ümidimiz yok gibi.

Bu yazıyı da olmayan ziyaretçilerimize yazıyor. Belki de hiç kimsenin okumayacağı bir yazıyı kendi kendimize karalıyoruz.

Websitemizin devam edip etmeyeceği konusunda kararsızız. Zaten eskisi gibi aktif olamayan websitemizin, bu şartlarda devam etmesi de zor gözüküyor.

Bakalım neler olacak...

Negidernet Ekibinden Melih


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.