Esmer erkeklere yakışan renkler


Ne giyilir?
esmer-erkeklere-yakisan-renkler
Esmer erkeklere hangi renkler yakışır?


    Kıyafetlerde esmer erkeklerin giyebileceği renkler sanıldığı gibi sınırla sayıda değil, aksine esmer erkeklere birden fazla yakışan renk var. Bu "Ne giyilir? Ne gider?" yazımızda bu konuya değineceğiz kısaca.

  Öncelikle, elbette ki esmerlerin giyebileceği renkler sınırlı sayıda değil ancak açık renkli erkeklere göre biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor.

 Gelin şimdi esmer tonlu erkeklerin hangi renkler giyebileceği ve nelere dikkat etmesi gerektiğine değinelim:

Hangi renkler yakışır:


⇒ KIRMIZI RENK GİYSİLER:


  Birinci rengimiz; kırmızı... Esmer bir erkeğe yakışabilecek en güzel renklerden biri kırmızı renk giysilerdir. Kırmızı renk bir tişört, veya kırmızı renk bir gömlek, kazak esmer tenli erkeklere çok yakışır.

 Dikkat edilmesi gerekenler: Asla tonu bordoya çalan kırmızı renkler ve neon (ışıklı, parlak) kırmızısı giysiler giyilmemeli. Özellikle koyu kırmızı renkler sizi yorgun ve soluk gösterir. Bordo renkten bilhassa uzak durun.


⇒ SARI RENK GİYSİLER:


  İkinci yakışan rengimiz; yeşil... En az kırmızı kadar yeşil renk kıyafetler de esmerlere çok yakışır. Hatta yeşilin o huzur verici ve dingin tonu, esmer tona sahip bir erkeğin haşinliğini tolere ederek bir nebze olsun daha mutedil ve canayakın gösterecektir. O yüzden yeşil renk bir tişört, yeşil renk gömlek veya kazak çok güzel yakışır, esmer bir erkeğe...

  Dikkat edilmesi gerekenler: Esmer erkekler yeşil renk kıyafet seçiminde dikkat etmesi gereken, haki yeşil olmamasıdır. Çünkü haki yeşil renk esmer erkekleri olduğundan daha koyu gösterir.


⇒ BEYAZ RENK GİYSİLER:


  Elbette ki beyaz... Hiç atlar mıyız, unutur muyuz bu saf ve duru; esmerlere de yakışan beyaz rengi... Beyaz renk esmerlerle çok kontrast gibi dursa da ten renklerini daha açık gösterdiği için yakışan bir renktir. Beyaz renk tişört, gömlek, kazak esmer erkeklere yakışır. Ama!..

  Dikkat edilmesi gerekenler: Ama kesinlikle ten renginiz çok koyuysa... Yani siyaha çalan bir koyuluktaysa maalesef beyaz üst giysiler size çok yakışmaz. Çünkü aşırı kontrast ton itici bir çerçeve oluşturacaktır.


⇒ MAVİ RENK GİYSİLER:


Dördüncü yakışan rengimiz, mavi... Mavi rengin bir çok tonu esmer erkeklere de yakışır.

Dikkat edilmesi gerekenler: Mavi renk giysiler seçerken, koyu mavi, yani laciverte yakın olmamasına dikkat edin. Bir de indigo mavisi esmerler için kritik bir renktir. Daha soluk gösterir.


⇒ TURKUAZ RENK GİYSİLER:


 Beşinci yakışan rengimiz, turkuaz... Neon ve halk arasında "ciyak" diye tabir edilen cinsten çok parlak olmamak şartıyla turkuaz renkler de erkeklere yakışır.


⇒ LİLA RENK GİYSİLER:


Altıncı rengimiz lila... Toz lila (açık lila) esmer erkeklere yakışan bir renktir, giysileriniz tercih edebilirsiniz. Fakat koyu tonlarını pek tercih etmemenizi öneririz.


⇒ SARI RENK GİYSİLER:


  Ve sona sakladığımız asıl rengimiz; sarı... Sarı renk kıyafetler gerçekten esmer erkeklere çok ama çok yakışır. Bizce, esmer erkeklerin gardroplarında mutlaka bulundurması gereken kıyafetlerdir; sarı renk giysiler...

  Dikkat edilmesi gerekenler: Sarı renk giysilerin seçiminde mutlaka ciyak tonlar OLMAMASINA dikkat edin. Hafif mat sarılar idealdir.


   Ve gördüğünüz siz esmer erkeklere de yakışan çok renk var. Yeter ki yukarıdaki "dikkat edilmesi gereken" önerilerimizi dikkate alarak kıyafet tercihinizi yapın.

   Ayrıca sitemizde bu renk kıyafetlerinizi hangi pantolonlarla ve diğer kıyafetlerle kombin edebileceğinizi bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.