Yazın, sıcak havalarda hangi tür kumaş giyilmeli? | Kısa pratik bilgiler


Ne giyilir?
sicak-havalarda-nasil-giyinmeli-ne-tur-kumas
Sıcak havalar nasıl ve ne giyinmeli?    Sıcak havaların kendini iyiden iyiye gösterdiği kavurucu Ağustos ayında hepimiz serinlemek için türlü çareler arıyoruz.

   Kimimiz gölgeliklere kaçıyor, kimimiz bol bol denize giriyor, kimimiz sürekli soğuk içeceklere müracaat ediyor, kimimiz de daha ince giysiler giyerek bu sıcak havaların etkisini en aza indirmeye çalışıyor. İnce kıyafetler giymeniz isabetli ve yerinde bir karar ama tek başına ince giyinmek sıcaktan ve sıcağın o vıcık vıcık neminden kurtulmaya yetmez.

  Giyeceğimiz giysilerin kumaş türü de çok ama çok önemli... Eğer, polyster, naylon, rayon ve akrilik türü kimyasal üretim olan giysiler giyersek, ince giyinmiş olmamız asla çare olmayak.


Peki sıcak havalarda ne tür kumaşlar giyelim?


  Sıcak havalarda tercihiniz mutlaka Pamuk giysilerden yana olsun. Pamuklu giysiler, nemi çekeceği ve ısıyı da dışarıya yollayacağı için sizi serin tutacaktır.

  Pamuklu giysilerde nemi çekme oranı %70-80 oranındadır.  Öyle ki sıcak bir günde dış ortamda, sıcaktan bunaldığınızı varsayalım. Üzerinizde pamuklu bir tişört varsa, uygun bir yerde ıslayın, sıkın ve giyin. Göreceksiniz ki hoş bir serinleme hissedeceksiniz. Adeta klima etkisi oluşturacaktır. Ve uzun süre o serinliği muhafaza edecektir.

 Ama giyeceğiniz giysiler KESİNLİKLE YÜZDE YÜZ PAMUKLU olmalı.

Umarım, bu kısa pratik bilgimiz bir nebze de olsun bu sıcak havalarda serinlemenize vesile olacaktır.
 

1 yorum:

Copyright ©2017 - 2018

Negidernet.com giyim ve kombin sitesindeki bütün içerikler özgün bir çalışmanın ürünü olup, sitedeki yazıların tamamı veya bir kısmı kaynak gösterilmeden kopyalanamaz.